Zdjęcia oraz teksy zawarte na stronie są autorstwem Joly Thomas Home by Jolanta Tomaszewska i strzeżone są prawem autorskim. Materiały można kopiować, pod warunkiem podania źródła. Aby wykorzystać materiały w celach komercyjnych, proszę o kontakt.

 Copyright by Joly Thomas Home All rights reserved ©

Wychodząc naprzeciw artystom, którzy pasjonują się wykończeniem w stylu tzw. starego świata malatur, chcieliby odtwarzać stare techniki malarskie, które stosowane były przed wiekami, przygotowaliśmy farby, które w 100 % spełnią te oczekiwania.Farby po wymieszaniu z wodą są gotowe do użycia i nie wymagają żadnych dodatkowych zabiegów. Historia malowania i mieszania farb jest odległa i wymagająca a także czasochłonna.Mistrz malarski, żyjący przed wiekami, nie tylko musiał pięknie oddawać rzeczywistość na płótnie lub drewnie lecz również mieć wiedzę z pogranicza niemal alchemii.Malarz musiał zdawać sobie sprawę z tego, że nie należy niektórych farb ze sobą mieszać ponieważ pomiędzy ich składnikami może zajść reakcja chemiczna.Malarz musiał także dokładnie, niemal z aptekarską dokładnością, odmierzać ilości barwników do stworzenia farby.Wiedział też, które barwniki z jego pracowni były trucizną.

Musiał również wiedzieć, jakich odczynników użyć, aby oddać całe piękno koloru.W sztuce malarskiej można odnaleźć historię i rozwój nauk chemicznych.

Milk Paint to starożytna farba zawierająca tylko pięć prostych składników - białko mleka (kazeinę), wapień, glinę, kredę oraz naturalne i nietoksyczne suche pigmenty. Nadaje się zarówno do zastosowań wewnętrznych jak i zewnętrznych i jest naturalnie odporna na pleśń.  Farba mleczna zapewnia całkowicie oddychającą powłokę i jest idealna do malowania drewna, tynku, płyt kartonowo-gipsowych i wielu innych powierzchni. Jest przyjazna dla środowiska i nietoksyczna.Farba Joly Thomas Milk Paint pozwala nam osiągnąć efekty malarskie i nawiązuje do tradycji, która jest zgodna  z antycznym wykończeniem mebli .Przygotowujemy taką ilość ,jaka nam potrzebna .Farba na śliskich ,niechłonnych podłożach wymaga gruntu.

FARBA PO WYMIESZANIU Z WODĄ W STOSUNKU 1:1 PODWAJA SWOJĄ OBJĘTOŚĆ.

Ardoise

21 października 2020

WROĆ DO SKLEPU

230ml

1000ml

Lorem ipsum

  1. pl
  2. en